Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kombi servis hizmetlerinin sıkça başvurulan taleplerden biri petek temizliği işlemleridir. Peteklerinizin temizletilmesi en sağlıklı makine ile olur.

Petek Temizliği Nedir?

Peteklerin iç yapısı içeride gezen suya bağlı olarak oluşan kireçlenme vs. ile alakalı olarak kirlenmekte ve ısınma açısından soruna neden olmaktadır. Bu sorunun çözülmesi için petek temizliği yapılır. Makine kullanılarak yapılan bu işlemde peteklerin içerisinde gezinen bir ilaç sayesinde pürüzlü alanların yok edilmesi gerçekleşmiş olur. Petek temizliği sayesinde Baymak Kombiniz daha rahat ve verimli çalışır.

Petek Temizliği Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Peteklerinizin temizlenmesi gerektiğini ısıtma sorunları olduğunda fark edebilirsiniz. Genelde eşit olmayan bir ısınma görülür. Peteklerin bir kısmı çok ısınmışken bazı alanları, özellikle de kir biriken bölümler petek temizliğine işaret eder. Yapılacak petek temizliği firması talebi hızlı çözüm anlamına gelir.

Senede Kaç Kere Petekler Temizlenmeli?

Genellikle senede 2 kere petekleri temizletebilirsiniz. Çoğu zaman kışa giriş döneminde bir kere temizletmek de yeterli olabilir. Kullanmaya başlamadan önce bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Eviniz boşsa ve pek de kombileri kullanmıyorsanız bu aralık 2 senede bir olabilir. Kendi durumunuz ve ihtiyaçlarınıza göre işlemleri sürdürebilirsiniz.

Petek Temizleme Makinesi

Balçık, çamur, kireç benzeri malzemeleri akıntıda yok eden petek temizleme makinesi pratik ve hızlı sonuç almanızı sağlar. Bu makine servis talep ettiğiniz firma ile personel aracılığıyla kullanılır ve teknik açıdan bilgi gerektiren bir konudur.

Petek Temizleme Ve Bütçe Planlaması

Yapılan petek temizleme işlemlerinde bütçe planlaması yapmış olursunuz. Çünkü verimsiz çalışan kombi demek faturalarınızın yüksek gelmesi demektir. Yüksek gelen faturalar da size devamlı fazla para ödemeniz anlamına gelir. Oturduğunuz yerde kombi bakımı ile fatura karşılaştırmasına bakılınca bakım yaptırmak daha uygun bir çözüm olacaktır. Çünkü bir kereliğine bakım ödemesi ile faturayı sürekli fazla ödemek orantısız bir ödeme anlamına gelir. Petek temizleme kimyasalı,  petek iç yapısında ek bir zarara neden olmadan çözüm anlamına gelir. Temizlik esnasında kaçak gideren malzemeleri de talep edebilirsiniz. Petek yapısında delik varsa, bunu kapatmak üzere malzeme kullanımı yapılır. Bu işlem sayesinde petek temizleme delik kapatma size artı anlamına gelir.

Çağrı Merkezi İçin Hemen Arayın

444 1 322

boiler-install

Comments

More Posts You May Find Interesting